Idealne do lakierowania niewielkich detali w małych pomieszczeniach. Chętnie kupowane przez małe zakłady produkcyjne, w których proces malowania nie odbywa się ciągle. Klienci to np. konserwatorzy zabytków, restauratorzy staroci, małe warsztaty samochodowe, mieszalnie lakierów, laboratoria.


W zależności od ilości i rodzaju używanej farby zastosować można jako system filtrujący samą włókninę lub dodatkowo filtr kartonowy. Podwójny system filtra pozwala na filtrację rzędu 93-97%. Prosta konstrukcja pozwala na szybką wymianę filtrów.

Turbina i silnik przystosowane są do pracy w strefie EX.


Kabina może być postawiona na dowolnym stole lub wózku.


Przepływy powietrza w kabinach w zależności od modelu wahają się w granicach 900 do 1500 m3/h (MINI 750) i 3000-3800 m3/h (MINI 1500).


Zalecana długość kanałów wylotu powietrza do 5 metrów. Powyżej tej długości znacznie spada wydajność przepływów.

Korzystanie z komory podczas prac musi odbywać się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Niezmiernie ważny jest dostęp do odpowiedniej wentylacji nawiewnej zapewniającej bilans powietrza dostarczanego i wydmuchiwanego z pomieszczenia w którym znajduje się kabina. Przeprowadzanie prac lakierniczych z wykorzystaniem produktu jest bezproblemowe. Kabinę lakierniczą powinny obsługiwać osoby odpowiednio do tego przeszkolone.

Kabiny lakiernicze MINI 1