Od lat prowadzimy z powodzeniem nasze przedsiębiorstwo, którego głównym zadaniem jest dostarczanie rozwiązań z zakresu sprzętów i technologii do prac budowlanych, a także różnego rodzaju urządzeń kontrolno-pomiarowych.

Konduktometry – czym są?

Dostępne w naszym sklepie internetowym sprzęty, jakimi są konduktometry to niewielkie, mobilne urządzenia, które dzięki niewielkim rozmiarom można zabrać wszędzie tam, gdzie niezbędna jest konieczność dokonania pomiarów bezpośrednio na miejscu. Można ich również używać w warunkach laboratoryjnych.

Sprzęty te służą do pomiaru przewodności roztworu elektrolitów. Konduktancja to inaczej przewodność elektryczna. Urządzenie zatem pozwala na określenie miary podatności danej substancji na przepływ prądu elektrycznego. Im większa miara badanej próbki, tym większe jest jej zanieczyszczenie. Ponadto urządzenie to można używać także do pomiaru zasolenia, a także w trakcie miareczkowania konduktometrycznego. Wykonywane pomiary pozwalają określić stężenie danego związku zawartego w badanej cieczy.

Najczęściej oferowany przez nas sprzęt wykorzystywany jest do przeprowadzania analiz laboratoryjnych, pomiarów wód powierzchniowych, gruntowych, głębinowych, basenowych czy w akwarystyce. Dodatkowo sprawdza się w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Urządzenie to wykorzystywane jest także do kontroli jakości detergentów, kosmetyków, farb, klei oraz lakierów. W medycynie stosowane są do pomiaru zawartości hematokrytu we krwi. Jak widać, sprzęt ten wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia.

Konduktometry – sposób użycia

Dostępne w naszym asortymencie konduktometry to bardzo proste w użyciu urządzenia. Pomiarów dokonuje się poprzez umieszczenie czujnika w badanej cieczy. Sprzęt sam podaje gotowy wynik. Największą popularnością cieszą się te modele urządzeń, które automatycznie zapisują wynik w swojej pamięci, a następnie przygotowują cyfrową analizę otrzymanych wyników. Po podłączeniu urządzenia do komputera, uzyskane dane można w dowolny sposób obrabiać, by w późniejszym czasie móc je analizować.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

pH-Metr Wielofunkcyjny

663,45  netto

816,04  brutto