Prowadzony przez nas sklep internetowy to miejsce dla osób i firm, które przeprowadzają specjalistyczne badania, a także wykonują złożone zadania podczas obowiązków służbowych. Wśród dostępnych w asortymencie produktów znajdują się pirometry. Czym są i do czego służą? Sprawdź!

Pirometr – co to jest?

Choć słowo brzmi nieco obco, warto zaznajomić się z działaniem tego sprzętu, bowiem bywa on często bardzo przydatny, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wspomniane urządzenie, jakim jest pirometr, służy do bezdotykowego pomiaru temperatury. Dzięki niemu możliwe jest zmierzenie temperatury ciała lub przedmiotu z nieznacznej odległości, bowiem sprzęt wykrywa poziom promieniowania cieplnego, które emituje każde ciało. Pozwala to na dokładną analizę niewidocznego dla ludzkiego oka promieniowania podczerwonego. Czasami pirometr nazywany jest termometrem bezdotykowym czy laserowym.

Warto zaznajomić się z działaniem tego typu urządzenia. Emitowane przez przedmiot promieniowanie podczerwone skupiane jest przez optykę wejściową, by następnie być przekazanym na element detekcyjny pirometru. Element ten przekształca promieniowanie w sygnał elektryczny, który jest następnie wzmacniany i przetwarzany do wielkości wyjściowej. Gotowy wynik wyświetlany jest na ekranie urządzenia do odczytu.

Zastosowanie pirometru

W prowadzonym przez nas sklepie internetowym dostępne są różne modele tego typu urządzeń, które znajdują ogromne zastosowanie. W dużej mierze termometry bezdotykowe wykorzystywane są w medycynie, co pozwala na uzyskanie natychmiastowego wyniku pomiaru temperatury u pacjenta. Urządzenie stosowane jest także w branży spożywczej, celem kontroli nad temperaturą żywności, a także pomieszczeń czy powierzchni płaskich. Ponadto sprzęt ten sprawdza się także w kontrolowaniu stanu klimatyzacji czy w budownictwie, celem zlokalizowania przeciągów i prądów cieplnych.

Mimo, iż pirometry najczęściej stosowane są na polu zawodowym, przydają się także w gospodarstwie domowym. Urządzenie to sprawdzi się, gdy chcemy sprawdzić lokal przed zakupem, ale też namierzyć w którym miejscu ucieka z mieszkania ciepło. Jest to niezbędne przed zaizolowaniem obiektu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Pirometr IR-005

303,86  netto

373,75  brutto

Nr kat.: AN 132 107

Pirometr IR-08

150,14  netto

184,67  brutto

Nr kat.: AN 132 112

Sonda klimatyczna DPM do miernika PosiTector 6000

1799,72  netto

2213,65  brutto

Nr kat.: DEF PRBDPM

Termometr magnetyczny

312,89  netto

384,85  brutto

Nr kat.: TI TM 0015