Prowadzony przez nas sklep internetowy to miejsce dla osób, które poszukują specjalistycznych urządzeń pomiarowych, które można używać w laboratoriach i nie tylko. Wśród bogatego asortymentu znaleźć można połyskomierze. Czym są i do czego się ich używa? Przeczytaj i sprawdź!

Czym jest połyskomierz?

Dostępny w asortymencie naszego sklepu internetowego połyskomierz to specjalistyczne urządzenie, którego głównym zadaniem jest wykonawstwo pomiaru poziomu połysku badanej próbki. Sprzęty te mogą być zarówno jedno-, jak i wielokątowe. Najczęstsze kąty pomiarowe to 20, 60 i 85 stopni. W przypadku gdy wartość połysku dla kąta 60 stopni wynosi nieco więcej niż 70 stopni, warto zmienić parametry urządzenia na kąt pomiaru 20 stopni. Aby dobrać odpowiedni kąt, należy rozpocząć pomiary od 60 stopni.

Urządzenia, które znaleźć można w naszym asortymencie to cyfrowe pomierniki, na wyświetlaczu których pojawiają się wyniki z kilku ostatnich pomiarów. Jest to o tyle przydatne, że przy kolejnych badaniach można wszystkie wartości ze sobą porównać. Najczęściej urządzenie umożliwia pracę w trzech różnych trybach, między innymi pojedynczego pomiaru, statycznym lub pomiaru ciągłego.

Wykorzystanie połyskomierzy

Oferowany przez nas sprzęt, jakim jest połyskomierz mierzy zdolność powierzchni do odbijania padającego promieniowania. Połysk można podzielić na 3 zakresy, czyli niski – mat, średni – półpołysk oraz wysoki – wysoki połysk.

Wszystkie dostępne w tej kategorii urządzenia, dzięki swojemu oprogramowaniu i wielofunkcyjności znajdują ogromne zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej urządzenia pomiarowe tego typu wykorzystywane są do mierzenia połysku farb drukarskich, farb olejnych, lakierów, powłok, a także podkładów. Dodatkowo używa się ich do pomiaru połysku budowlanych materiałów dekoracyjnych, takich jak marmur, granit czy ceramika. Za pomocą urządzeń z naszej oferty mierzy się również plastik i tworzywa sztuczne. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą Państwu przy wyborze odpowiedniego urządzenia z naszego asortymentu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Połyskomierz jednokątowy Testan DT-060

2002,11  netto

2462,59  brutto

Połyskomierz trójkątowy Testan DT-268

3925,70  netto

4828,61  brutto