Prowadzony przez nas sklep internetowy to miejsce dla osób, które poszukują profesjonalnych urządzeń i sprzętów, umożliwiających wykonanie dokładnych badań i nie tylko. Wśród oferowanych urządzeń znajdują się sprzęty, za pomocą których można zmierzyć grubość powłok mokrych. Grubość nałożonej powłoki ma kluczowe znaczenie przy planowaniu kosztów inwestycji. Zbyt cienka nie będzie wystraszająco trwała, przez co na malowanej powierzchni może ukazać się korozja. Z kolei naniesienie zbyt grubej powłoki będzie się wiązało z niepotrzebnie poniesionymi, wysokimi kosztami.

Powłoki – jaki jest cel ich nakładania?

Głównym celem jest ochrona, a także funkcja ozdobna. Grubość powłok mokrych, a także ich inne parametry będą miały wpływ na ich wygląd, jakość oraz wytrzymałość. W naszym asortymencie dostępna jest szeroka gama urządzeń i akcesoriów, które pozwalają na sprawdzenie zależności pomiędzy tymi parametrami. Przeprowadzając badanie grubości powłok mokrych, należy wziąć pod uwagę warunki pomiarów, rodzaje użytych urządzeń i zasadę ich działania, a także sposób interpretacji wyników.

Najczęściej badanym parametrem jest grubość powłok mokrych, ale też ich twardość, odporność na uderzenia, zadrapania czy ścieranie. Ważny jest także połysk, kolor, tłoczność, przyczepność czy elastyczność.

W jaki sposób mierzy się grubość powłok mokrych?

Do badania niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie techniczne oraz sprzętowe. Dzięki temu zastosowana metoda pozwali na bardzo dokładny pomiar grubości powłoki mokrej. Stosowana jest głównie w celu sprawdzenia czy nie występują znaczne odchylenia w stosunku do założonych grubości. Powłoka mokra powinna być mierzona poprzez przyłożenie przyrządu do podłoża poprzez mokrą warstwę. Dopiero w takich warunkach można dokonać odczytu wartości.

Najczęściej do przeprowadzenia pomiarów używa się grzebieni i krążków pomiarowych, a także różnego rodzaju mierników, np. Pfunda. Między innymi te urządzenia znaleźć można w naszym asortymencie, a przy jego wyborze pomogą nasi wykwalifikowani pracownicy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Grzebień ElektroPhysik

204,41  netto

251,43  brutto

Grzebień plastikowy

3,60  netto

4,43  brutto

Grzebienie WG

216,46  netto

266,24  brutto