Chyba każdy z nas wie, jak szkodliwe jest długotrwałe działanie wilgoci, głównie na elementy stalowe. Od dawna stanowiło to obiekt zainteresowań dla inżynierów i projektantów konstrukcji czy budowli, którzy szukali rozwiązania tego problemu. Jedną z popularnych form nanoszenia zabezpieczeń antykorozyjnych jest metalizacja. Na czym ten proces polega i dlaczego cieszy się, aż taką sławą?
Czym jest metalizacja?
Metoda ta polega między innymi na nakładaniu warstwy ochronnej na powierzchnię przedmiotów. Służy to uzyskaniu powłok, które będą chroniły przed nadmiernym ścieraniem czy korozją. Ponadto stosuje się ten zabieg również w celach dekoracyjnych.
Wyróżnić można metalizację natryskową, ogniową, galwaniczną, kontaktową, dyfuzyjną, a także próżniową. W naszym asortymencie znaleźć można akcesoria niezbędne do wykonania tego typu procesu. Są to przede wszystkim urządzenia do metalizacji, druty do metalizacji, części zamienne do pistoletów do metalizacji, a także ochronne hełmy i filtry do metalizacji. Sprzęt niezbędny do przeprowadzenia procesu metalizacji. Aby proces przebiegł sprawnie i bezpiecznie, niezbędne jest do tego odpowiednie przygotowanie techniczne. Sprężone powietrze z pistoletu atomizuje stopiony materiał i natryskuje go na powierzchnię, tworząc powłokę metalizacyjną.
Równie ważne są także części do pistoletów, czyli głównego urządzenia. Zostały one w bardzo przemyślany sposób zaprojektowane, bowiem są lekkie i bezpieczne dla użytkownika. Pistolety do metalizacji wyposażone są w rękojeść bezpieczeństwa, by zapobiec uszkodzeniu ciała operatora lub osób, znajdujących się w pobliżu.
Wśród części zamiennych w naszym asortymencie znaleźć można między innymi prowadnice drutów, dysze atomizujące, teflony czy rolki z wałkami. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pistoletów, a ich podział uzależniony jest od rodzaju wykorzystywanego materiału do nakładania powłok, bowiem oprócz drutów wykorzystywany może być także proszek.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9