Istnieje wiele zawodów i profesji, w których noszenie odpowiednich ubrań i dodatków jest niemalże niezbędne, ze względów prawnych i funkcjonalnych. Charakteryzują się one szczególnymi właściwościami, które mają zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo, a także wpłynąć pozytywnie na komfort pracy. W naszym asortymencie znajduje się odzież i akcesoria BHP. Dla kogo są przeznaczone tego typu produkty i czym się kierować przy ich wyborze?
Strój dostosowany do pracy
Wybierając strój dla siebie, powinniśmy pamiętać, by wszystkie jego części były dostosowane do wykonywanej profesji. Warto zwrócić uwagę na trzy aspekty, takie jak krój, tkanina i gramatura. Wybór może paść między ubraniem w stylu szwedzkim, kombinezonem, a także tradycyjnym dwuczęściowym. Istotniejszy jest także wybór tkaniny, która powinna być odporna na kontakt z agresywnymi środkami, a także mieć właściwości termoaktywne i nie uczulać. W miejscach, w których występuje duży kontakt z wodą lub substancjami oleistymi, dobrze sprawdzi się poliestrowa odzież BHP i akcesoria, takie jak gogle czy maska.
Dlaczego warto nosić odzież BHP?
W przypadku niektórych profesji czy zawodów zmiana stroju prywatnego na ochronną odzież BHP jest wręcz konieczna. Niezbędne są także różnego rodzaju akcesoria. Produkty, które można znaleźć w naszym asortymencie mają zagwarantować bezpieczeństwo i wygodę. Osoby, które mają kontakt z groźnymi substancjami, powinny wyposażyć się w gogle i maski, które ochronią układ oddechowy, a pracownicy fizyczni muszą dysponować obuwiem, które osłoni palce przed zmiażdżeniem i nie tylko. Odzież BHP i akcesoria jest także niezwykle istotna w przypadku osób pracujących przy wytwarzaniu żywności. W tej sytuacji najważniejsza jest higiena pracy, dlatego należy zwrócić uwagę na rękawice ochronne. W przypadku osób specjalizujących się w malowaniu wnętrz, na wyposażeniu powinny znaleźć się pochłaniacze, kombinezony malarskie czy maski. Przy wyborze naszych produktów z chęcią pomogą Państwu pracownicy naszego sklepu internetowego.

Pochłaniacze (3)

Gogle ochronne (1)

Maski i półmaski (1)

Kombinezony piaskarskie (3)

Rękawice ochronne (2)