Strona główna Warunki klimatyczne Pomiar wilgotności betonu

image


 • Dane techniczne
 • Numer katalogowy
  TI LI 9200
 • Producent
  TQC Sheen
 • Parametry

Wilgotnościomierz 9200

Proszę o wycenę


Miernik wilgotności został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu go przy pomiarach wilgotności podłóg betonowych. To małe urządzenie pomiarowe pomoże określić, czy wylewki są na tyle suche, aby było możliwe położenie na nich kolejnych warstw. Największymi zaletami urządzenia jest jego bezinwazyjna metoda pomiaru wilgotności, przy jednocześnie zachowanej dużej dokładności pomiaru i prostocie obsługi produktu. Oferowane wilgotnościomierze są proste w obsłudze, dzięki czemu wystarczy docisnąć urządzenie do betonu, aby otrzymać dane pomiarowe.

Wilgotnościomierz TI LI 9200 to innowacyjne, uniwersalne oraz nowoczesne urządzenie, które swą prostotą oraz jakością zaskoczy najbardziej wymagających klientów. Pomiar wilgotności ma kluczowe znaczenie w procesie technologicznym, a więc niezwykle ważne są dokładne mierniki. Kluczowe jest, aby były jak najbardziej precyzyjne i dostarczały miarodajnych wyników. Oferowany wilgotnościomierz jest stabilny podczas dokonywania pomiarów i pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego wyniku metodą bezinwazyjną, a więc bez naruszania analizowanego materiału. Intuicyjny wskaźnik wilgotności w postaci skali słupkowej, pozwala szybko określić stopień wilgotności.

Impedancja mierzona jest poprzez generowanie niskiej częstotliwości pola elektrycznego pomiędzy ośmioma elektrodami.

Cztery skale pozwalają na elastyczne wykorzystanie instrumentu do pomiaru wilgotności jako dokładnego urządzenia pomiarowego lub też jako detektora śladów wilgoci materiałów lub ich nieszczelności.

  

Wilgotnościomierz - ograniczenia

Miernik nie wykrywa i nie mierzy wilgotności przez materiały przewodzące elektryczność takie jak: pokrycia blachy, wykładziny z kauczuku etylenowo-propylenowego lub mokre powierzchnie. Miernik nie nadaje się do pomiarów w podłożach betonowych z pokryciem podłogowym takim jak np. drewno. Z pomocą miernika tego typu możesz uzyskać pomiary odzwierciedlające wilgotność materiału w momencie dokonywania pomiaru.

 

Urządzenie posiada dwa tryby pracy

Normal

Podstawowym trybem pracy urządzenia jest tryb Normal.
W trybie tym wyświetlana jest wartość aktualnie wykonanego pomiaru.


Max. Hold

W celu ułatwienia pomiaru trudno dostępnych miejsc w których użytkownik nie jest w stanie jednocześnie dokonywać pomiaru i odczytywać wartości mierzonej, możliwe jest wykorzystanie trybu Max Hold. W trybie tym miernik nie wyświetla danych pomiaru aktualnie dokonywanego tylko maksymalną wartość spośród wszystkich pomiarów. Wyzerowanie ustawień wartości zmierzonej tym trybem dokonuje się przełączeniem do trybu Normal, a następnie z powrotem do trybu Max Hold.

 

Parametry techniczne narzędzia

 • Dokładność: ±0.5%
 • Dostępne skale: Concrete, Carbide Method, Relative Scale, 15.3 Scale
 • Wymiary: 147 x 89 x 33mm
 • Zasilanie: 2 x AA
 • Średni czas pracy na baterii: 20 godzin
 • Wyświetlacz: Monochromatyczny 128 x 64 piksele 61 x 33 mm z podświetleniem
 • Zakres temperatury pracy: 5°C to 40°C

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty produktów do mierzenia wilgotności.

 


 


Jesteś w podstronie: Wilgotnościomierz 9200