Strona główna Pomiar powłok proszkowych Pomiar grubości powłok proszkowych

image


 • Dane techniczne
 • Numer katalogowy
  DEF PC
 • Producent
  DeFelsko
 • Zgodny z normą
  ASTM D7378
 • Parametry
 • Zakres pomiarowy
  20 - 100 µm
 • Dokładność
  5 µm
 • Temperatura pracy
  0~50°C
 • Wymiary
  241x64x51 mm
 • Waga
  180g
 • Zasilanie
  Miernik: 3 x AAA, Sonda: 3 x AA

PosiTector PC

Proszę o wycenę


Bezkontaktowy miernik grubości powłok proszkowych przed wypaleniem PosiTector Powder Checker jest ekonomicznym urządzeniem wykorzystującym technologię ultradźwiękową do przewidywania grubości powłoki po wypaleniu. Urządzenie jest samodzielnym przyrządem gotowym do pracy od razu po wyjęciu z pudełka – do pomiarów większości powłok nie jest wymagana dodatkowa kalibracja. Urządzenie cechuje się dużą szybkością wykonywania pomiarów co czyni je doskonałym do wykonywania pomiarów na liniach produkcyjnych, bądź innych elementach ruchomych. Podczas przeprowadzania testów, w urządzeniu można zapisać 999 pomiarów, a na ekranie miernika wyświetla się statystyka całej serii. Urządzenie może również pracować w trybie pomiaru ciągłego, ułatwia to znacznie analizowanie dużych obszarów. Miernik jest zgodny z normą ASTM D7378.


PosiTector PC został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika – jest lekki i przystosowany do obsługi jedną ręką. Brak przewodów eliminuje niebezpieczeństwo uszkodzenia powłoki proszkowej podczas wykonywania pomiarów. Urządzenie posiada cyfrowy wyświetlacz z możliwością dostosowania jasności, a intuicyjne menu oparte na ikonach zapewnia łatwą i szybką nawigację. Powder Checker zasilany jest czteroma bateriami AAA.


Szczególną zaletą urządzenia jest wbudowany czujnik odległości od badanej powierzchni. Przy pomiarze metodą ultradźwiękową parametr ten jest kluczowy, gdy zależy nam na rzetelnych pomiarach. W celu dalszej ewaluacji wyników urządzenie można połączyć z komputerem za pomocą kabla USB. Dane można zaprezentować za pomocą programu PosiSoft Desktop, który pozwala na automatyczne generowanie raportów z badań, według zadanego wzoru.


PosiTector PC jest urządzeniem przeznaczonym do pracy na halach przemysłowych. Nowoczesne technologie zastosowane do konstrukcji sondy pozwalają na wykonywanie bardzo dokładnych pomiarów na elementach o trudnodostępnych i zaokrąglonych powierzchniach. Istnieje możliwość wprowadzenia 1- lub 2- punktowej kalibracji użytkownika by jeszcze bardziej zwiększyć dokładność pomiaru na rzadko spotykanych typach powłok lub podłoży. Miernik cechuje się także odpornością na pyły, rozpuszczalniki, kwasy i tłuszcze. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w wymienną osłonę ochraniającą czujnik pomiarowy i wzmacnianą walizkę.

 


 

 

 


Jesteś w podstronie: PosiTector PC