Strona główna Warunki klimatyczne Pomiar wilgotności betonu

Pomiar wilgotności betonu

Miernik wilgotności betonu

W ofercie Agencji Anticorr Gdańsk dostępne są mierniki wilgotności do pomiarów nieinwazyjnych powierzchni betonowych i innych materiałów budowlanych, m.in. do badania wilgotności drewna. Posiadamy urządzenia do bezdotykowego pomiaru wilgotności - higrometry oraz wilgotnościomierz 9200 cechujący się stabilną pracą.

Wilgotność to względna ilość wody w materiale będąca wynikiem stanu naturalnego, działania czynników atmosferycznych lub eksploatacji. W głównej mierze zależy od właściwości sorpcyjnych materiału. Zawilgocenie materiałów budowlanych (w tym betonu) jest cechą niekorzystną, gdyż pogarsza to ich funkcje, właściwości fizyczne i mechaniczne i sprzyja rozwijaniu się drobnoustrojów. Dodatkowe badanie wilgotności ma kluczowe znaczenie na każdym etapie realizacji inwestycji budowlanych. Beton jako jeden z głównych materiałów budowlanych wykorzystywanych w procesie technologicznym ma wysoką zdolność sorpcyjną. Miernik wilgotności betonu pokazuje, w jakim stanie materiał jest nasiąknięty wodą. 

Wybierz czujnik wilgoci betonu gwarantujący dokładność i wyniki najwyższej jakości w każdym przypadku, przy jednoczesnej prostocie obsługi. Sprawdź nasze wilgotnościomierze.


Produkty