Kolorymetry

Kolorymetry

Kolorymetr to urządzenie służące do określania różnicy barw między wprowadzonym wzorcem a badaną próbką. Znajdują zastosowanie w przemyśle tworzyw sztucznych, odzieżowym, poligraficznym. Najnowsze urządzenia wykorzystują system barw CIE Lab. system ich działania polega na wyznaczeniu barw w układzie trzech współrzędnych prostokątnych L*a*b. Do analizy różnicy barw stosuje się układ współrzędnych kątowych L*C*h. Ten system wykorzystywany jest przez sprzęt dostępny w ofercie Anticorr.

Kolorymetr spektrofotometryczny

Nowoczesne urządzenie pomiarowe znajdujące zastosowanie w takich dziedzinach przemysłu jak: kosmetyka, elektronika, przemysł spożywczy. Wszechstronne możliwości i dokładne wartości powodują, że jest wykorzystywany w laboratoriach i przez ośrodki naukowe. Zaletą kolorymetru tego typu jest nowoczesne oprogramowanie do wykonywania pomiarów oraz łatwa komunikacja z komputerem. W ofercie Anticorr dostępny jest kolorymetr - model DT-800.
Oferujemy przyrządy do pomiaru barwy najwyższej jakości. Każdy produkt posiada prostą konstrukcję i pozwala w łatwy sposób przeprowadzać pomiary kolorów i różnicy barw na podstawie wzorca i analizowanej próbki. Różne rodzaje zastosowania sprawiają, że nasze urządzenia są uniwersalne, dzięki czemu znajdą zastosowanie w wielu dziedzinach.
 


Produkty