Strona główna Warunki klimatyczne Pomiar wilgotności betonu

image


Wilgotnościomierz 9200

Proszę o wycenę


Miernik został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu go przy pomiarach wilgotności podłóg betonowych. Największymi zaletami urządzenia jest jego bezinwazyjna metoda pomiaru wilgotności, przy jednocześnie zachowanej dużej dokładności pomiaru i prostocie obsługi urządzenia.

Wilgotnościomierz TI LI 9200 to innowacyjne, uniwersalne oraz nowoczesne urządzenie, które swą prostotą oraz jakością zaskoczy najbardziej wymagających klientów. Pomiar wilgotności ma kluczowe znaczenie w procesie technologicznym. Ważne jest, aby był jak najbardziej precyzyjny. Ten wilgotnościomierz jest stabilny podczas dokonywania pomiarów.

Impedancja mierzona jest poprzez generowanie niskiej częstotliwości pola elektrycznego  pomiędzy ośmioma elektrodami. 

Cztery skale pozwalają na elastyczne wykorzystanie instrumentu jako dokładnego urządzenia pomiarowego lub też jako detektora śladów wilgoci lub nieszczelności.

 

Wilgotnościomierz - ograniczenia

Miernik nie wykrywa i nie mierzy wilgotności przez materiały przewodzące elektryczność  takie jak: pokrycia blachy, wykładziny z kauczuku etylenowo-propylenowego lub mokre  powierzchnie. Miernik nie nadaje się do pomiarów w podłożach betonowych z pokryciem  podłogowym takim jak np. drewno. Pomiary dokonane miernikiem odzwierciedlają  wilgotność materiału w momencie dokonywania pomiaru.

 

Urządzenie posiada dwa tryby pracy

Normal

Podstawowym trybem pracy urządzenia jest tryb Normal.
W trybie tym wyświetlana jest wartość aktualnie wykonanego pomiaru.

Max. Hold

W celu ułatwienia pomiaru trudno dostępnych miejsc w których użytkownik  nie jest w stanie jednocześnie dokonywać pomiaru i odczytywać wartości  mierzonej, możliwe jest wykorzystanie trybu Max Hold. W trybie tym  miernik nie wyświetla wartości pomiaru aktualnie dokonywanego tylko maksymalną  wartość spośród wszystkich pomiarów. Wyzerowanie wartości zmierzonej tym trybem  dokonuje się przełączeniem do trybu Normal a następnie z powrotem do trybu Max Hold.

 

Parametry techniczne

  • Dokładność: ±0.5%
  • Dostępne skale: Concrete, Carbide Method, Relative Scale, 15.3 Scale
  • Wymiary: 147 x 89 x 33mm
  • Zasilanie: 2 x AA
  • Średni czas pracy na baterii: 20 godzin
  • Wyświetlacz: Monochromatyczny 128 x 64 piksele 61 x 33 mm z podświetleniem
  • Temperatura pracy: 5°C to 40°C

 


 


Jesteś w podstronie: Wilgotnościomierz 9200